Mėnesio archyvas: balandžio 2017

ŠV.  VELYKAS.

LINKIME, KAD PRASIDĖJĘS GRAŽUS

PAVASARIS ĮKVĖPTŲ NAUJŲ JĖGŲ,

DŽIAUGSMO, STIPRYBĖS IR OPTIMIZMO.

KAD ŠVENTINIS ŠURMULYS IŠSKLAIDYTŲ KASDIENIUS RŪPESČIUS,

O KIEKVIENA   AUŠTANTI  PAVASARIO  DIENA

ATNEŠTŲ GERĄ IR SAULĖTĄ NUOTAIKĄ.

velykoms paveikslėlis

GRAŽIŲ IR PRASMINGŲ

ŠV. VELYKŲ !

Kovo 25 d. parskrendančius gandrus nuo seno žmonės pasitikdavo švente, vadinama Gandrinėmis.

2017 m. kovo 24 d. meninio ugdymo pedagogė Olga Augustinavičienė  su „Pelėdžiukų“ grupės vaikais ir jų auklėtoja Roma Zaparackiene, pasipuošę varlėmis ir gandrais,  dalyvavo Vilniaus Mokytojų namų kiemelyje vykusiame renginyje „Gandrinės. Gandrai gandrai gagaga“.

Ten vaikai susitiko su kitų įstaigų ugdytiniais ir kartu šokdami ir dainuodami, pasitiko mūsų sparnuočius, o drauge ir prisiminė gražius ir prasmingus mūsų senolių, patyrusių žemdirbių, tradicijas ir papročius, patyrė teigiamų emocijų.DSC03906

2017 m. kovo 20-26 dienomis mūsų įstaiga prisijungė  prie jau aštuntus metus „Vaikų linijos“ ir VšĮ „Vaiko labui“ organizuojamos akcijos. Šios akcijos tikslas – savo veikla mažinti patyčių mastą. Šiais metais mūsų darželyje sukurtas dienoraštis „Draugystės knyga“, kurioje sudėti vaikų šūkiai, pasakojimai, pasisakymai apie draugystę, apie tai, kaip svarbu turėti draugą. Visa tai iliustruota vaikų piešinėliais. Dienoraštis įrištas ir keliauja per grupes, kad jį perskaitytų ir juo  pasigrožėtų visų grupių vaikučiai, jų tėveliai ir kiti bendruomenės nariai.

draugystes knyga DSC03915 DSC03916

Šiais metais Pasaulinę žemės dieną nusprendėme paminėti kitaip. 2017 m. – lietuvių kalbos kultūros metai. Kovo 21 d. – Tarptautinė Poezijos diena. Ta proga darželyje nusprendėme suorganizuoti renginį „Poezijos pavasaris 2017“ „Eilės Tau, Žeme!“, kurį vedė  meninio ugdymo pedagogė Olga Augustinavičienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Jolanta Gaidelienė.

Renginio tikslai:

• Padėti vaikams atsiskleisti poezijos mene, ugdyti jų sceninę kultūrą;
  • Puoselėti meninio žodžio suvokimą, lavinti estetinį skonį ir atmintį;
  • Ugdyti vaikų kūrybiškumą, skatinti saviraišką ir individualią improvizaciją.

Renginyje eiles deklamavo: Vilniaus lopšelio – darželio „Pagrandukas“ „Zuikučių“, „Boružėlių“, „Žvaigždučių“, „Pelėdžiukų“, „Bitučių“, „Saulyčių“ gr. vaikai, „Boružėlių“ gr. Beno Uinskio mama Inga su Benu atliko improvizaciją pagal H. Radausko  eilėraštį „Gėlė ir vėjas“,  direktorės pavaduotoja ugdymui Jolanta Gaidelienė (P. Širvys „Aš – beržas“), dainą solo dainavo auklėtoja Rasa Okulevičienė  (žodžiai J. Marcinkevičiaus, muz. G. Savinos) „Lietuva“.

Šventiniame renginyje dalyvavo ir mūsų socialiniai partneriai iš Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus bibliotekos vyr. bibliotekininkė Marta Rudytė, iš Algirdo muzikos mokyklos muzikos mokytojos: Vilmantė Kaziulytė, Elvyra Meiluvienė ir 2 klasės mokinės Adelė Lapelytė, Rusnė Griciūtė.

Grupių vaikai deklamavo įvairių poetų eiles apie žemę, jos grožį, pavasario reiškinius, apie gimtinę, apie juos supantį pasaulį. Algirdo muzikos mokyklos mokytojos su savo mokinėmis papuošė šventinį renginį, atlikdamos Jean Paul Martini „Plaisir d’amour“ dviems fleitoms ir fortepijonui ir senovinis prancūzų šokis „Gavotas“ dviems fleitoms. Vaikų deklamavimą praturtino grupių vaikučių dainos, šokiai, meninės improvizacijos.

Vaikučius su Žemės diena sveikino ir Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus bibliotekos vyr. bibliotekininkė Marta Rudytė, kuri padovanojo kievienai grupei po knygą, o kiekvienas darželio vaikas gavo po skirtuką į knygą. Deklamavusiems vaikams buvo įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės- spalvinimo knygelės.

Džiaugiamės pirmuoju tokio pobūdžio renginiu.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir bendradarbiavusiems!!!

DSC03857

2017 m. kovo 17 dieną darželyje svečiavosi Kauno muzikinis ansamblis „Ainiai“. Jie parodė vaikams  edukacinę programą „Lino darbų pasaka“, kurios metu supažindino vaikus su senoviniais lietuvių liaudies instrumentais.

lino darbu pasaka

2017 m. kovo 10,14,15 dienomis  „Saulyčių“, „Pelėdžiukų“ ir „Bitučių“ grupės dalyvavo Lietuvos Dailės muziejaus Radvilų rūmų Meno pažinimo centre  edukacinėje valandėlėje „Mažieji personažai“.

Edukacinės valandėlės tikslas – aplankyti užburiančių angelų ir kitų personažų ekspoziciją Radvilų rūmuose bei pabandyti  įamžinti šiuos personažus kūrybinėje dirbtuvėje, išbandant originalius spausdinimo būdus.

Jpeg

2017 m. kovo 9 d. priešmokyklinės  „Saulyčių“ grupės vaikai  dalyvavo Karaliaus Mindaugo mokykloje priešmokyklinių grupių vaikų  surengtame koncerte, skirtame  Kovo 11-ajai paminėti

2017 m. kovo 3 d. darželyje šurmuliavo Kaziuko mugė. Kiekvienos grupės vaikai kartu su tėveliais ruošėsi mugei, sprendė, ką skanaus, įdomaus, vertingo pagamins  kermošiui. Mugės rytą visi vaikai kartu su pedagogais sugužėjo su savo prekėmis į darželio muzikos salę. Mugė prasidėjo lietuvių liaudies dainomis, pritariant mediniais, moliniais muzikos instrumentais. Visų grupių vaikai pirko, pardavė, mainė savo pagamintas, su meile paruoštas gėrybes.