Mėnesio archyvas: liepos 2017

Liepos mėnuo ypatingas ir tuo, kad švenčiame Jūros šventę. Mūsų pedagogės Romualda, Virginija , Rasa ir Laima kartu su vaikučiais ruošėsi švęsti Jūros šventę labai atsakingai. Buvo piešiamos, aplikuojamos dekoracijos, puošiami darželio stendai vaikų piešiniais, lankstiniais jūros tematika.

2017 m. liepos 26 d. pedagogės Rasa ir Laima surengė vaikučiams puikią pilną atrakcijų, netikėtumų, eksperimentų, kūrybinio ir emocinio džiaugsmo Jūros šventę. Šventė prasidėjo muzikos salėje, kur vaikučius pasitiko du personažai: „Jūratė“- auklėtoja Rasa ir „Kastytis“- auklėtoja Laima. Salėje vaikučiai žiūrėjo animacinį filmą  „Gintarinė pilis“, po to diskutavo  apie tai, iš kur atsiranda gintarai, kas gyvena jūros dugne. Vaikučiai šoko ir  dainavo su „Jūrate“ ir „Kastyčiu“.

Šventę pratęsėme lauke. Lauke vaikučių laukė eksperimentai su vandeniu, soda ir actu, kuriuos demonstravo minėtieji personažai, vaikai  darželio lauko baseine plukdė pačių pagamintus  laivelius kartu su „Jūrate“ ir „Kastyčiu“. Kiekvienas norintis galėjo tapti undine. Po pietų miego vaikai piešė bendrus piešinius apie jūrą. Diena buvo pilna įspūdžių ir netikėtumų, kaip jūra- kartais rami, o kartais nenuspėjama, bet žavi.

DSC04121 DSC04142

Mūsų darželio teritorijoje auga gausybė augalijos, iš kurios vaikučiai su auklėtojomis Virginija ir Romualda  kuria  nuostabius koliažus, kurie puošia mūsų  darželio teritoriją. Po darbų vaikai  mėgsta lepintis  saulės voniomis, nes saulytė šią vasarą mus lepina labai šykščiai.

2017 m. birželio 27 d. darželyje vyko edukacinis užsiėmimas  „Saugi ir sveika gyvensena“. Užsiėmimą vedė Lietuvos Samariečių bendrijos Vilniaus skyriaus lektorė Jolanta Spudienė. Vaikučiams buvo dar kartą priminta, kaip saugiai elgtis gamtoje vasarą, kokie pavojai mūsų tyko vasarą,  kaip maitintis šiltuoju vasaros periodu.

Ir  vasarą tęsiame savo ilgametį projektą „Saugus ir sveikas vaikas“.

2017 m. birželio 2 – 4  d. priešmokyklinės „Saulyčių“ grupės vaikučiai su pedagoge Marija Junduliene  bei tėveliais išvyko į 3- jų dienų sporto ir sveikatingumo  stovyklą „Augu sveikas“ Varėnos rajone Perlojos kaime.  Renginio tikslas- skatinti vaikus ir tėvelius aktyviai sportuoti, bendradarbiauti vieni su kitais, mokytis komandinio darbo, draugiškumo, tolerancijos vieni kitiems. Vaikai įgijo sportinės patirties,  bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, plačiau susipažino su Perlojos kaimo istorija bei kraštovaizdžiu, patyrė daug teigiamų emocijų. Prisiminimai išliks ilgai vaikų atmintyje.

Birželio mėnesį, kaip ir kiekvieną mėnesį, tradiciškai vyko sportinė pramoga viso darželio vaikams „Raidelės sportininkės“. Pramogą vedė auklėtoja Rūta Janeikienė.

JpegJpeg

Vos tik prašvito saulelė, skubėjome lepintis jos voniomis bei piešti  vasariškus piešinius.

Jpeg

Kadangi dangus mums nepašykštėjo lietučio, tai  vaikučiai kartu su auklėtojomis Jolita Vilčinskaite- Druskiene ir Virginija Sauliūte- Darvyde  patyrė neapsakomą tyrinėjimo džiaugsmą su vandeniu, pliuškenosi balose, braidė, leido  didžiulėse balose pačių iš popieriaus lankstytus laivelius.

Jpeg Jpeg

„Vasara- saulė ir žydras dangus,

Vasarą lyja šiltas lietus.

Po lietaus būna daug balų,

O jose pliuškentis taip smagu!“

Birželis nelepino mūsų saulele, bet mūsų vaikučiai nenusiminė. Auklėtojos kūrybingos ir, pasitarę su vaikučiais, organizavo daug įvairios veiklos, kuri ir buvo numatyta „Vasaros darbo organizavimo plane“

Su auklėtoja Jolita Vilčinskaite- Druskiene  atliko eksperimentus  su ledu ir druska „Ledo ir druskos išdaigos“

Jpeg