Mėnesio archyvas: vasario 2018

Sveikinimas

2018 m. vasario 14 d.   pasitinkant  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, darželyje  atidaryta Respublikinė ikimokyklinio ir prišmokyklinio amžiaus vaikų ir jų tėvelių kūrybinių darbų paroda “LIETUVA PO ANGELO SPARNU”, kuri eksponuojama darželio muzikos salėje.

Taip pat  viso darželio vaikai  su savo kūrybiniais darbais dalyvavo  rengiant piešinių

parodą “Aš piešiu Lietuvą”, kuri eksponuojama darželio koridoriuje. 5 atrinkti darbai iš šios parodos keliaus į Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų metodinės tarybos organizuojamą parodą  “Aš piešiu Lietuvą”

Dailės būrelio “Spalvoti žaidimai” auklėtiniai su dailės mokytoja Romualda Jankevičiūte surengė parodą “Tėviškėlę aš myliu ir širdelę jai skiriu”. Paroda eksponuojama darželio koridoriuje.

Kviečiame visus bendruomenės narius ir svečius  aplankyti parodas.

2018 m. vasario 14 d. darželyje vyko šventinis renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100- mečiui. Renginio metu ugdytiniai interaktyviai “keliavo” po Vilniaus miesto istorinius objektus: Gedimino pilį, Valdovų rūmus, Prezidentūrą, Televizijos bokštą. Priešmokyklinės “Pelėdžiukų” grupės ugdytiniai pristatė improvizaciją “Legenda apie Vilniaus miesto įkūrimą”. Kiekvienos grupės vaikai  su savo auklėtojomis pristatė pasirinktą istorinį objektą.

2018 m. vasario 13 d.  darželio kieme vyko Užgavėnių šėlsmas: Kanapinio ir Lašininio kovos, Morės deginimas, šokiai, dainos ir Užgavėnių vaišės.

2018 m. vasario 12 d. priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai su pedagogėmis Roma ir Lina dalyvavo edukacinėse valandėlėse „Priešgaisrinė sauga“ ir „Sveika gyvensena“.

2018 m. vasario 2 d. lopšelyje-darželyje vyko „Boružėlių“ ir „Zuikučių“ grupių  sportinė pramoga „Besmegenis aš esu, pats gražiausias iš visų“. Pramogą vedė auklėtojos Rasa ir Daiva.

2018 m. sausio 25 d. Vilniaus apskrities viešojoje A. Mickevičiaus bibliotekoje vyko V. Palčinskaitės knygos „Eilėraščiai iš namų“ pristatymas. Šiame renginyje mūsų lopšelio-darželio meninio ugdymo pedagogė Olga Augustinavičienė ir auklėtoja metodininkė Rasa Okulevičienė atliko  dainą „Tyla“, žodžiai V. Palčinskaitės . „Pelėdžiukų“, „Žvaigždučių“, „Boružėlių“ , „Bitučių“ grupių vaikai deklamavo  V. Palčinskaitės eiles. Auklėtoja Virginija Sauliūtė-Darvydė su ugdytiniu Justu Zeleniumi iš „Bitučių“ grupės improvizavo eilėraštį „Išsiblaškėliai“.

Plačiau paskaityti apie vykusį renginį galima tinklalapyje www.amb.lt  paskyroje „VAIKAMS“

2018 m. sausio 24 d. meninio ugdymo pedagogė Olga Augustinavičienė su ugdytinėmis  iš „Žvaigždučių“ grupės dalyvavo meniniame projekte „Lietuva, gėlele žydėki“, kurį organizavo Vilniaus lopšelis-darželis „Geniukų kalvė“. Renginyje, skirtame Lietuvos  valstybės atkūrimo šimtmečiui, mūsų ugdytinės Meida Juozapavičiūtė ir Jurgita Navikaitė atliko E. Tolvaišienės dainą „Žydi Lietuvoj gėlytės“.

2018 m. sausio 18 d. mūsų lopšelyje-darželyje vyko paskaita-praktikumas Vilniaus miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų metodinio būrelio „Spindulys“ pedagogams tema  „Atradimų galimybės per pasakas“.

Paskaitą-praktikumą  vedė vyresniosios auklėtojos: Virginija Sauliūtė-Darvydė ir Jolita Vilčinskaitė-Druskienė.

Užsiėmimo tikslas- supažindinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus su pasakų sekimo ir eksperimentų atlikimo galimybėmis integruojant tyrinėjimą ir atradimą.

Paskaitos-praktikumo metu buvo pasakojama kaip sujungti pasakų sekimą su eksperimentų veikla. Pedagogai buvo supažindinami su pasakų sekimo ir eksperimentų-tyrinėjimų integravimo galimybėmis, skirtų bendrųjų kompetencijų ugdymui. Paskaitos-praktikumo metu buvo atliekama daug eksperimentų, kuriuose  dalyvavo ir pedagogai iš kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Paskaitoje-praktikume dalyvavo 32 pedagogai.

IMG_20180118_134435