home sitemap wheelchair

Dienos archyvas: 2018-03-02

 

Vienas iš gražių poelgių privalumų yra tai, kad jie taurina sielą ir rengia ją dar gražesniems darbams.

(Ž. Ž. Ruso)

Vilniaus lopšelis – darželis „Pagrandukas“ kvietė Lietuvos vaikus, jų tėvelius ir pedagogus dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „PIEŠIU – RAŠAU LAIŠKĄ”, skirtoje Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti, prisimenant kiek yra žmonių, esančių slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigose. Parodyti jiems dėmesio, juk nepamainomas reikalingumo jausmas, dėmesio pajautimas yra svarbus kiekvienam tautiečiui.

Liga neretai būna sunki, kupina vilčių ir laukimo. Tokiomis nuotaikomis gyvena žmonės gydomi palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuose, kurių duris mes paskubomis lenkiame, tikėdamiesi niekada ten nepakliūti. Džiaugiamės, kad vaikų kūrybiniai darbeliai bent keliomis akimirkomis praskaidrino sergančių žmonių dieną, bent trumpam atitraukė dėmesį nuo kamuojamo skausmo.

Sulaukėme kūrybinių darbelių iš 30 Lietuvos savivaldybių: Kupiškio, Lazdijų, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Druskininkų, Alytaus, Šiaulių, Molėtų, Raseinių, Kazlų rūdos, Švenčionių, Rokiškio, Telšių, Elektrėnų, Marijampolės, Utenos, Tauragės, Jonavos, Joniškio, Akmenės, Kėdainių, Mažeikių, Radviliškio, Ignalinos, Vilkaviškio, Vilniaus, Ukmergės, Pasvalio, Trakų. Iš viso dalyvavo 100 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos.

Pilietinės iniciatyvos tikslas puoselėti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių tautinę, pilietinę savimonę, būti svarbiais ir aktyviais valstybės piliečiais, pradžiuginti savo darbeliais – atvirukais, slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigose esančius žmones, parodant savo draugiškumą ir empatiją.

Kūrybiniai darbeliai buvo dovanojami VšĮ Vilkpėdės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje esantiems žmonėms  2018 m. vasario 16 d.

Matant sergančių žmonių veidus nušvietusias šypsenas, norisi padėkoti visiems pilietinėje iniciatyvoje „PIEŠIU – RAŠAU LAIŠKĄ” dalyvavusiems vaikams, jų tėveliams bei pedagogams.

Altruizmui, empatijai, tolerancijai, sociocentrinėms vertybėms mūsų gyvenime lieka vis mažiau vietos ir dėmesio. Ne kiekvienas žmogus geba atjausti ir suprasti, įsijausti į kito žmogaus emocinę būseną, susitapatinti ir išgyventi panašius jausmus, priimti kitą be išankstinės nuomonės, vertinimo, bendrauti ir bendradarbiauti nepaisant skirtumų. Tam, kad mūsų visuomenė galėtų didžiuotis auginanti emociškai stiprius, tačiau drauge ir moraliai brandžius tautos piliečius, turėtume suteikti ypatingą reikšmę vertybiniam vaiko auklėjimui. Pilietiškumas lyg kelias į pilį, kuri statoma ant uolos, solidžių moralės pamatų, kur pilietinės vertybės tampa gyvenimo norma ir tikrove.

Virginija Sauliūtė – Darvydė

Jolita Vilčinskaitė – Druskienė

Vilniaus lopšelis – darželis „Pagrandukas“