Mėnesio archyvas: gruodžio 2018

sveikinimas (3) (2)

„Kalėdinė puošyba gamtinėmis medžiagomis“

Seminaras skirtas pasidalinti gerąja darbo patirtimi su Vilniaus miesto Naujamiesčio mikrorajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogais.

Seminarą, kuris  vyko 2018 m. lapkričio 22 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pagrandukas“, vedė amatininkė, floristikos studijos vadovė  Jurgita Treinytė. Seminare dalyvavo pedagogai iš Vilniaus lopšelių-darželių  „Žibutė“, „Lazdynėlis“, „Gluosnis“, „Aušrelė“, „Sadutė“, Vilniaus Trakų Vokės darželio bei Vilniaus lopšelio-darželio „Pagrandukas“ kolektyvas.

Seminaro tikslas:

Sužinoti kalėdinių kompozicijų kūrimo technologijas, jų ypatumus ir išbandyti praktiškai, gaminant dirbinius.

Seminaro uždaviniai:

• Skatinti senųjų lietuvių tautos amatų, tradicijų sklaidą;
  • Sužinoti kaip, kokiais būdais ir iš kokių medžiagų kuriamos kalėdinės kompozicijos, kokia jų kilmė ir paskirtis;
  • Panaudojus įgytas teorines žinias praktikoje, sukurti asmeninę žiemos, kalėdinę kompoziciją.

Amatininkė Jurgita papasakojo susirinkusiems pedagogams apie tautinio paveldo svarbą ir išskirtinumą, kuriant kalėdinę šventę.

Po to seminaro dalyvės gamino šiaudinius eglutės žaisliukus : reketukus ir angeliukus. Taip pat buvo gaminamos samanų eglutės, adventiniai vainikai.

Sukurtos puikios, skoningos kalėdinės kompozicijos, kuriomis kiekvienas seminaro dalyvis galės pasipuošti savo aplinką adventiniu bei kalėdiniu laikotarpiais.

Dėkojame floristei Jurgitai Treinytei už nuoširdų bendradarbiavimą bei pagalbą mokantis semtis patirties ir stiprybės iš lietuvių liaudies kultūros, praktiškai su ugdytiniais pritaikyti senuosius lietuviškus papuošimus netradicinių kalėdinių dirbinių gaminime.

KALĖDŲ SENELIS  IR  SNIEGUOLĖ

SU VAIKUČIAIS  SUSITIKS DARŽELYJE

Š.M. GRUODŽIO 20 D.

paveikslėlis

9.30- 10.10 –  „ŠYPSENĖLIŲ „ GR.

10.15-10.55 – „PELĖDŽIUKŲ“ GR.

11.00- 12.00 – „SAULYČIŲ“  GR.

15.00-16.00 – „ZUIKUČIŲ“ GR.

16.00-17.00 –  „BITUČIŲ“ GR.

17.00-18.00 – „BORUŽĖLIŲ“ GR.